Výrobci / značky
Novinky
Sedací vaky Chomutovsko

V naši prodejně RODEX ve ŠKOLNÍ 21, CHOMUTOV, můžete vyzkoušet sedací pytle a vaky. Sedací vaky v ústeckem kraji, pytle na válení, sedací polštáře, designové sedací vaky. Spádová oblast Kadaň, Klášterec, Chomutov,...

více
Čištění sedacích pytlů

Čištění sedacích pytlů Patříte mezi nové majitele sedacích vaků či taburetů a hledáte informace jak o tento typ bytových doplňků pečovat pro zachování čistoty a stálosti barev? Nejen pro vás, ale...

více

Čištění sedacích pytlů

Úvod NovinkyČištění sedacích pytlů

Čištění sedacích pytlů

Patříte mezi nové majitele sedacích vaků či taburetů a hledáte informace jak o tento typ bytových doplňků pečovat pro zachování čistoty a stálosti barev? Nejen pro vás, ale pro všechny potencionální zájemce o nákup sedacích vaků jsme připravili tento článek. Míra péče, respektive frekvence čištění sedacích vaků, je přímo závislá na jeho použití, případně umístění. Sedací pytel určený pro děti či umístěný ve společných prostorech bude značně náročnější na péči než vak který využíváme pro čtení knih v obývacím pokoji. Pokud se obáváte častějšího znečištění sedacích vaků, doporučujeme již při nákupu volit některý z odolnějších a snadněji omyvatelných modelů.
Čištění sedacích vaků

Vaky, které jsou určeny pro snadnější údržbu jsou založeny na principu pytle nesoucího kuličky a snímatelného obalu. Obal ve kterém je umístěn pytel plný kuliček je možno po rozepnutí klasického či suchého zipu sundat a následně vyprat v ruce případně v automatické pračce na nízkou teplotu. Máte li klasický vak, který neumožňuje samostatné praní, nezbývá vám než využít šetrných metod pro čištění sedacích pytlů. Upozorňujeme, že pro čištění sedacích pytlů není vhodné používat agresivní chemikálie či čistící přípravky založené na bázi alkoholu, které mohou narušit jak čalounění vaku tak i polystyrenové kuličky které jsou použity jako výplň vaků.
Šetrné čištění sedacích pytlů

Přípravky použité pro čištění závisí na míře znečištění vaku. Na menší znečištění si jistě vystačíte z navhlčenou houbičkou. V případě závažného znečištění doporučujeme použít prací prášek či jiný neagresivní přípravek pro mytí textilií. V případě zaschnutých nečistot je možno sílu čistících přípravků umocnit s použitím kartáčku (může narušit povrch pytle). Po vyčíštění je vhodné nechat pytel dokonale vyschnout na teplém, suchém a dobře větraném místě.

Trápi li vás nepříjemné pachy, které v sobě vaky kumulují (nejčastěji z místností, kde jsou umístěny), je opět vhodné nechat vak na suchém, teplém a dobře větraném místě. Pokud nečistoty z vaku nelze odstranit ručně, lze z pytle vysypat kuličky a obal vyprat v pračce nebo nechat vyčistit v čistírně.
Jak a čím čistit sedací vaky?

* Vysávání prachu vysavačem
* Omývání vlhkou houbičkou
* Speciální přípravky
* Prací prášek + kartáček (může narušit povrch pytle)
* Nepoužívat alkohol a agresivní chemii
* Vyprání obalu
* Kvalitní vysušení
* Výměna kuliček

Patříte li mezi majitele sedacích vaků, je vhodné čištění a údržbu vaků příliš nepodceňovat. Silně zašpiněné vaky u kterých se odkládá preventivní čištění a vysušení, začnou s časem kumulovat pachy a nečistoty, které je s postupem času stále složitější odstranit. Pokud si váš pytel žádá údržbu na kterou si netroufáte, můžete zkusit využít některé z profesionálních firem zabývajících se čištěním čalounění.

Více zde: http://www.napytel.cz/cisteni-sedacich-pytlu/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Copyright 2014 - 2024 © Napytel